VI. Školská olympiáda – I. stupeň
Olympijská hymna zaznela skoro ráno a odštartovala slávnostné zahájenie. Školskú olympiádu otvorila svojim príhovorom riaditeľka školy Mgr. Gabriela Herodeková. Po zaznení sľubu za rozhodcov i športovcov nasledoval kultúrny program v podobe tanečných a rytmicko-pohybových choreografií detí zo záujmových útvarov Roztlieskavačky a FitDance.

Školskej olympiády sa zúčastnilo celkovo 16 tried I. stupňa. Každú triedu reprezentovali 4 chlapci a 4 dievčatá. Súťažilo sa v atletických disciplínach – skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou, hod plnou loptou, šplh, beh na 50 m, beh na 60 m, vytrvalostný beh na 250 m, vytrvalostný beh na 300 m a štafetový beh. Športové disciplíny boli hodnotené v dvoch kategóriách. Prvú kategóriu zastupovali triedy 1. a 2. ročníka a druhú kategóriu triedy 3. a 4. ročníka. Po ukončení jednotlivých športových disciplín bol slávnostný ceremoniál odovzdávania medailí a diplomov najlepším športovcom. Najviac bodov zo všetkých disciplín získala a víťazný pohár O najšportovejšiu triedu si odniesla trieda IV. D.

Gratulujeme víťazom, ďakujeme pani vychovávateľkám a pani učiteľkám za skvelú prípravu a organizáciu, súťažiacim za vynikajúce športové výkony, ostatným deťom za usilovné povzbudzovanie svojich spolužiakov a tešíme sa na stretnutie v ďalšom ročníku Školskej olympiády.

Mgr. Miroslava Patai