Florbalistky postúpili zo skupiny do finále

Výsledky skupiny: Tribečská – Pašice 8 : 0 (góly Tribečskej: Krajčová 5, Jančovičová 3), Ludanice – Prašice 3 : 1, Tribečská – Ludanice 6 : 0  (Krajčová 3, Jančovičová 3).

Tabuľka skupiny:

1.       ZŠ Tribečská  2   2 0 0    14 : 0    4
ZŠ Ludanice   2   1 0 1      3 : 7     2
ZŠ Prašice      2   0 0 2      1 : 11   0

Florbalistky Tribečskej dali svojim súperkám šancu len do prvého vhadzovania loptičky v zápase.  Obrovský výkon podala Michaela Krajčová, ktorá okrem ôsmich gólov v dvoch zápasoch odviedla aj ďalšiu prácu. Strelecky sa mimoriadne darilo aj Dominike Jančovičovej, ktorá držala i obrannú činnosť. Aj všetky ostatné hráčky – Ivana Haringová, Romana Gréčová, sestry Martiškové, Timea Halová a Kristína Julényová splnili svoju úlohu a veľkou obetavosťou prispeli k tomu, že Tribečská neinkasovala ani jeden gól .  O to sa však najviac zaslúžila brankárka Ema Daňová, ktorá na svojej vekovej úrovni podala vynikajúci výkon a pod 15 rokov patrí medzi najlepšie florbalové brankárky na Slovensku.

Finále Majstrovstiev okresu Topoľčany vo florbale žiačok základných škôl odohrá Tribečská spolu s ďalšími dvomi víťazmi skupín 1. decembra 2016 v Prašiciach.

Tribečskú nielen na ihrisku reprezentoval tento kolektív žiačok: Tiffany Katarína Tvrdíková 6. B, Ema Daňová 7. B, Kristína Julényová, Anetta Martišková, Sabína Martišková (všetky 8. C), Michaela Krajčová, Timea Halová, Laura Maťová, Dominika Jančovičová (všetky 9. B), Romana Gréčová, Ivana Haringová a Nikola Bartošová (všetky 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey