Európsky týždeň boja proti drogám

Aj prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré sa v uplynulom týždni na našej ZŠ konali, sme sa  snažili u našich žiakov vytvárať aktívny protidrogový postoj, poukázať na význam primárnej prevencie, a tak prispieť k predchádzaniu užívania drog a experimentovaniu s rôznymi návykovými látkami.

Našim žiakom sme poskytli počas niekoľkých dní pestrú paletu aktivít, ktorej hlavným cieľom bolo podporiť preferovanie zdravého  životného štýlu, poukázať na vhodné spôsoby trávenia voľného času, rozvíjať a upevňovať duševné zdravie detí.

Spestrením celého týždňa bolo veselé, farebné oblečenie, ktoré si naši žiaci ale i pedagógovia obliekali každý deň podľa  určitej symboliky :

pondelok – Deň jablka –  červená/ oranžová
 utorok – Deň priateľstva – biela/žltá
 streda – Deň zdravej desiaty –  zelená/modrá
 piatok – Deň zdravého pohybu –  pestré, veselé farby oblečenia

Z mnohých aktivít konaných na našej škole spomeňme:

14. 11. 2016  Deň jablka – súťaž o najkrajšie jablko, ochutnávky rôznych odrôd jabĺk, jabĺčková   matematika, prírodoveda, aranžovanie jabĺk, akcia v Školskej jedálni „Daj si jablko, nie drogu!"

15. 11. 2016  triednické hodiny na 1. i 2. stupni   zamerané na protidrogovú prevenciu,  zdravý životný štýl, budovanie dobrých vzťahov a priateľstiev  v kolektíve

16. 11. 2016
príprava zdravej desiaty doma a v niektorých triedach aj spoločne s pani učiteľkami.

14. – 16. 11. 2016
besedy s PhDr. Jurajom Krajčim, členom Mestskej polície, na tému Prevencia drogových závislostí v 8. a 9. ročníku

Vyhlásenie celoškolskej súťaže s protidrogovou tematikou /liter.  i výtvar. diela/.
Vyhlásenie súťaže pre žiakov 7. ročníka  „Najlepšia protidrogová nástenka“.
Propagácia zdravého životného štýlu na všetkých vyučovacích predmetoch.

18. 11. 2016 – zameranie na zvýšenie pohybových aktivít prostredníctvom alternatívnych  vyučovacích  metód najmä počas telesnej výchovy, ale i v rámci ostatných predmetov, ako aj počas popoludňajších aktivít v ŠKD, poskytnutie informácií žiakom prostredníctvom informačných  panelov  a nástenných oznamov s protidrogovou tematikou.

Zostáva nám už len veriť, že deti si z predchádzajúceho týždňa odnášajú do svojho života informácie, ktoré im napomôžu k budovaniu pevného postoja a presvedčenia, že bez drog je život krajší, zmysluplnejší a kvalitnejší.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa do preventívnych aktivít akýmkoľvek spôsobom zapojili :-) !

Mgr. Ivana Kuricová, Mgr. Zuzana Snopová