Tribečská na projekte Učíme sa ľudskosti príkladom
Súčasťou tohto projektu bolo päť prednášok, ktoré viedli odborní lektori. Od pondelka 5. decembra do piatka 9. decembra 2016 to boli každý deň po jednej päť prednášok: Vznik a vývoj ľudských práv (lektorka Mgr. Helena Kopecká), Práva židov v období II. svetovej vojny (Dominika Bačiková), Cesta žien za svojimi právami (PhDr. Katarína Beňová), (Ne)známi hrdinovia II. svetovej vojny (Peter Králik) a Práva detí (Mgr. Helena Kopecká). Týchto prednášok sa zúčastnili aj žiaci ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch z ôsmych a deviatych ročníkov, ktorí si z tejto bolesti doplnili a rozšírili svoje vedomosti. V prednáškach k II. svetovej vojne dominovali emotívne silné regionálne dejiny.

Vyvrcholením projektu bola záverečná výstava, ktorá sa uskutočnila v tomto týždni v priestoroch koncertnej sály mesta Topoľčany. Slávnostným ukončením celého projektu bolo vyhodnotenie prác žiakov z oblasti ľudských práv a medziľudských vzťahov, ktorými sa zapojili do jeho realizácie. Žiaci Tribečskej z 8. C triedy boli ocenení 4. miestom za projekt Aj ja raz budem starý.
Mgr. Gejza Sitkey