Florbalisti z Tribečskej s druhým miestom v kraji
Florbalisti z Tribečskej hrali v trojčlennej skupine dva zápasy s dvoma víťazstvami. V prvom zápase zvíťazili so ZŠ Zlaté Moravce 6 : 0 (góly Tribečskej – Daňo 4, Mikuláš, Kyčerka) a so ZŠ Hronské Kľačany 2 : 1 (Kyčerka, Daňo).

ZŠ Tribečská ako víťaz skupiny postúpila do finále, v ktorom sa stretla so ZŠ Nitra. ZŠ Nitra – ZŠ Tribečská Topoľčany 6 : 4 (3 :3) Daňo 3, Kyčerka. Bolo to dôstojné finále tejto súťaže. Tribečskej sa darilo strelecky a vyhrávala 3 : 2. Nitra sa potom dostala na dvojgólový náskok 5 : 3, ktorý ešte Daňo dokázal znížiť, no celkové víťazstvo si Nitra ustrážila. Vyťažila hlavne z toho, že viac jej hráčov sa florbalu venuje systematickejšie.

Počas celého turnaja podávali hráči Tribečskej kvalitné, zodpovedné a bojovné výkony. Nešli na tento turnaj zvíťaziť, ale boli si vedomí svojej sily pri zomknutosti celého kolektívu. Neboli až tak ďaleko od veľkého prekvapenia, ale druhé miesto v Nitrianskom kraji možno považovať za veľký a historický úspech florbalu žiakov tejto školy. Reprezentácia Tribečskej na týchto krajských majstrovstvách: Tomáš Bohuš 6. B, Dávid Žikavský, Mathias Perec (obaja 8. A), Sebastian Kain, František Varinský, Dominik Kubina (všetci 8. B), Lukáš Gábel 9. A, Dávid Purda 9. C, Jakub Daňo, Matúš Dudáč, Kristián Kyčerka a Jakub Mikuláš (všetci 9. D).

Mgr. Gejza Sitkey