S veľkým oslabením veľké bronzové víťazstvo
Aj v tomto roku na jeho úplnom začiatku išla na reprezentačné sústredenie, kde si nohu podobne zranila a s barlami mohla len ťažko reprezentovať školu v rovnakom termíne na krajských majstrovstvách. Až po konktrétnych zápasoch na ich a ich úrovni bolo jasné, že s Michaelou Krajčovou to by bolo viac ako isté prvé miesto v kraji a účasť na majstrovstách Slovenska. Tam nebolo ku kvalitám tejto hráčky široko-ďaleko nikoho a v každom zápase by strelila tri až päť gólov.

Až takáto tragédia postihla túto školu, ktorá sa s poslednými dvomi zástupkyňami veľmi úspešnej reprezentácie generácie florbalistiek mohla opäť dostať na najvyššie školské florbalové fórum. Žiaľ, z tejto dvojice zostala len Dominika Jančovičová, čo stačilo len na bronzové miesto, ale aj ono bolo veľkým víťazstvom.

Tohto turnaja  sa tiež zúčastnilo sedem víťazov okresných majstrovstiev. ZŠ Tribečská bola vylosovaná do štvorčlennej skupiny a už jej prvý zápas rozhodol, že po konečnom účtovaní  v skupine obsadí druhé miesto. V tomto zápase prehrala so ZŠ Slažany 1 : 4 (Maťová), keď družstvo urobilo veľa chýb v obrannej činnosti, čo aj hráčky veľmi rýchlo pochopili. V ďalších dvoch zápasoch už Tribečská neinkasovala ani jeden gól - ZŠ Nitra 3 : 0 (Haringová 2, Jančovičová) a ZŠ Šaľa 2 : 0 (Jančovičová 2), no štyri body po prehre so Šaľou získali aj Slažany, ale vzájomný zápas rozhodol o prvom mieste pre zlatomoraveckého zástupcu okresu.

Boj o celkové tretie miesto v Nitrianskom kraji lepšie zvládla Tribečská, ktorá v tomto zápase zvíťazila 2 : 1 (Jančovičová, Haringová).

Florbal je taký šport, kde aj jeden hráč či hráčka dokážu veľké veci, a tie dokázať a potvrdiť Michaela Krajčová nemohla, a tak Nitriansky kraj bude v celoslovenskom finále reprezentovať taký kolektív, ktorý vzišiel z najhoršieho termínu turnaja pre končiaich deviatakov a deviatačky, pretože na tento turnaj bolo veľa času aj vo februári, marci či apríli. Sú tu aj ponovoročné chrípkové týždne, polročná klasifikácia, a najhoršie je na tom to, že tento najnešťastnejší termín sa stále dookola opakuje, hoci nie je žiadna prekáža, aby bol výrazne posunutý.

Tribečská tento  turnaj odohrala s veľmi dobrou brankárkou Emou Daňovou a obrovským pilierom kolektívu bola už spomínaná Dominika Jančovičová.Veľmi príjemne prekvapila Ivana Haringová, ktorá okrem útočnej defenzívy strelila aj tri dôležité gély. Veľká bojovnosť a zodpovednosť bola ozdobou hry Laury Maťovej a Timey Halovej. Do hry naskočili aj niektoré dálšie hráčky, ale zlatý punc tomuto kolektívu dopiraty nebol.

Reprezentácia Tribečskej: Ema Daňová 7. B - Tiffany Katarína Tvrdíková 6. B, Anetta Martišková, Kristína Julényová, Sabína Martišková (všetky 8. C), Dominika Jančovičová, Timea Halová, Laura Maťová, Dominika Škreková (všetky 9. B), Ivana Haringová a Nikola Bartošová (obe 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey