Tribečská v školskom roku 2016/2017 najúspešnejšou florbalovou základnou školou v Nitrianskom kraji
Najskôr tomu predchádzali ich víťazstvá v okresných majstrovstvách základných škôl okresu Topoľčany v Prašiciach na konci minulého kalendárneho roka, čo bol historický úspech v podobe víťazstva oboch kolektívov z tej istej školy. Obom kolektívom sa darilo aj na januárových majstrovstvách Nitrianskeho kraja v Nitre. Žiaci získali druhé miesto a žiačky skončili na treťom mieste.

Medailové umiestnenie v oboch prípadoch je určite veľkým úspechom, a to sa už žiadnej inej škole nepodarilo. Treba znovu pripomenúť večnú škodu, že sa krajských majstrovstiev pre zranenie nemohla zúčastniť reprezentantka Slovenska Michaela Krajčová, s ktorou by boli veľké šance aj na majstrovstvách Slovenskej republiky.

Mgr. Gejza Sitkey