Tribečská v dejepisnej olympiáde treťou najúspešnejšou základnou školou okresu Topoľčany

Všetci zúčastnení získavajú bodové ohodnotenie podľa toho, na akom mieste sa v jednotlivých kategóriách umiestnili. Ak sa v tomto školskom roku zúčastnilo v kategórii E (7. ročník) 13 súťažiacich, posledný získava jeden bod, každý vyššie umiestnený o jeden bod viac a víťaz  tejto kategórie teda získava 13 bodov. Podobne je to podľa zúčastnených aj v ďalších troch kategóriách.

V tomtoškolskoročnej dejepisnej olympiáde skončila na 1. mieste ZŠ s MŠ Solčany 47 bodov, na 2. mieste ZŠ Hollého Topoľčany 41 bodov a na 3. mieste ZŠ Tribečská Topoľčany 41 bodov. Štvrtá skončila ZŠ s MŠ Veľké Ripňany 38 a na piatom mieste ZŠ Bojná 37 bodov. O poradí na druhom a treťom mieste rozhodli lepšie najvyššie umiestnenia žiakov. Hollého aj Tribečská mali po jednom víťazovi, ale druhé najlepšie umiestnenie mala Hollého – 3. miesto v kategórii E a Tribečská mala v tej istej kategórii 5. miesto.

Mgr. Gejza Stikey