Školské kolo biologickej olympiády – kategória E
V botanike súťažili žiačky Nina Langová (7. C) a Michaela Malecová (8. B), pričom Miška získala 1. miesto a Ninka 2. miesto.

V zoológii súťažilo osem súťažiacich: Samuel Peter (6. A), Martin Galbavý (7. A), Patrícia Želisková (8. B), Veronika Országhová (8. B), Nikola Bartošová (9. C), Adriána Danihelová (9. C), Ivana Haringová (9. C) a Patrik Palonder (9. C). Prvé miesto obhájil z minulého roku Martin Galbavý, 2. miesto získala Nikola Bartošová a 3. miesto Veronika Országhová.

V geológii boli dvaja súťažiaci: Martina Tomanová (8. B), ktorá získala 1. miesto a Martin Babala (7. A), ktorý skončil na 2. mieste. Prví dvaja súťažiaci zo všetkých troch odborov postupujú do okresného kola.

Všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili tejto náročnej biologickej olympiády, ďakujeme za prejavenú snahu, čím vlastne vyjadrili aj svoj vzťah k našej prírode.

Mgr. S. Schmizingová