Veľké úspechy mladých gymnastov a gymnastiek
V kategórii A – žiačky obsadil kolektív 1. miesto, získal majstrovský titul a postúpil na Majstrovstvá Nitrianskeho kraja, ktoré sa uskutočnia 11. apríla 2017 v Nových Zámkoch. Súťažil v tomto zložení: Vanesa Košecká (v súťaži jednotlivcov obsadila v tejto kategórii 3. miesto), Tereza Matušíková, Ester Laura Gočová, Lucia Sláviková a Kristína Sedlárová. V kategórii A – žiaci tento kolektív skončil tiež na 1. mieste s majstrovským titulom a postúpil na Majstrovstvá Nitrianskeho kraja, ktoré sa budú konať 6. apríla 2017 v Ludaniciach. Družstvo tvorili títo žiaci: Daren Filipeje (dosiahol aj celkové 1. miesto v súťaži jednotlivcov tejto kategórie), Issey Ryu Itahashi (3. miesto v súťaži jednotlivcov), Sebastian Schmizing, Filip Slamka a Šimon Sucháň.

V kategórii B – žiačky obsadil tento kolektív 3. miesto – Viktória Gucká, Veronika Hlavačková, Sarah Košťálová, Ema Rochovská (2. miesto v súťaži jednotlivcov) a Nina Urminská. V kategórii B – žiaci obsadila Tribečská len súťaž jednotlivcov, v ktorej štartovali Sebastian Roman Friedl a Peter Krajčík, ktorý túto súťaž vyhral a v strednom veku základných škôl sa stal majstrom okresu Topoľčany.

Všetkým reprezentantom Tribečskej je potrebné poďakovať za starostlivú a dlhodobejšiu prípravu na túto súťaž a samotnú reprezentáciu školy na týchto okresných majstrovstvách.  Vždy je však veľký úspech byť medzi najlepšími, nikdy neprichádza sám a len na pozvanie.
Mgr. Gejza Sitkey