Chemická olympiáda – 53. ročník

Stretávali sme sa pravidelne od jesene. Žiaci si rozširovali nielen svoje teoretické vedomosti, ale v rámci možností aj praktické zručnosti. A boli ochotní časť svojho voľného času venovať aj samoštúdiu. To všetko s cieľom zúčastniť sa na chemickej olympiáde.

Školské kolo 53. ročníka chemickej olympiády sa na našej škole konalo 10. 2. 2017. Všetci traja spomínaní žiaci sa stali jeho úspešnými riešiteľmi a postúpili do okresného kola.

Okresné kolo sa uskutočnilo dňa 23. 3. 2017 na ZŠ sv. don Bosca v Topoľčanoch. Naši žiaci sa nedali zahanbiť. Z 25 účastníkov sa Kristínka Trnovská umiestnila na krásnom 5. mieste, Patrik Palonder na 8. mieste a Ivanka Haringová na 10. mieste. Všetkým trom srdečne gratulujem!

Mimoriadne ma teší aj skutočnosť, že účasťou na chemickej olympiáde záujem žiakov o chémiu neprestal a stretávame sa aj naďalej. A v budúcnosti by sa chémii chceli venovať profesionálne.

Ing. Henrieta Knoblochová