Hádzanári na majstrovstvách okresu Topoľčany

Po všetkých zápasoch nastala v tabuľke v týchto majstrovstiev bodová  vyrovnanosť troch základných škôl – Tribečská, Hollého aj Kovarce mali zhodne po dve víťazstvá a dve prehry so štyrmi bodmi. Diplomy za druhé a tretie miesto im boli rozdané podľa celkového skóre: 2. ZŠ Kovarce – 4 góly, 3. ZŠ Tribečská – 5 gólov a 4. miesto ZŠ Hollého – 14 gólov.

Súčasné a už niekoľkoročné a stále platné pravidlá pri tomto športe a podobných športoch na góly, body a body za zápasy – florbal, futbal, basketbal, volejbal, ale aj iné športy na góly  či body hovoria, že v prípade skupinového a finálového hodnotenia pri rovnosti bodov sú najdôležitejšie a prvostupňové hodnotenia vzájomných zápasov v bodoch a skóre. Pri viac ako dvoch družstvách rozhoduje tabuľka ich vzájomných zápasov a tá mala túto podobu: 1. ZŠ Tribečská 2 body a skóre 8 : 7, 2. ZŠ Kovarce 2 body 7 : 7, 3. ZŠ Hollého 2 body 7 :  8. Keďže  Škultétyho všetky  zápasy vyhrala – 1.miesto s ZŠ Preseľany všetky zápasy prehrala 5. miesto, na 2. mieste mala byť Tribečská, na treťom Kovarce a štvrtom Hollého. Toto kritérium je stále platné pri týchto športoch na všetkých stupňoch športových súťaží základných škôl – v začiatkoch okresných súťaží a potom na okresných, krajských i celoslovenských majstrovstvách. Ak sa pred týmto turnajom vedúci jednotlivých kolektívov dohodli, že pri rovnosti bodov sa bude brať do úvahy celkové skóre, a nie vzájomné zápasy, tak to vôbec nemali robiť a len tak meniť všeobecne platné pravidlá týchto súťaží, pretože vo všetkých inštrukciách k nim chodí poučenie pre celkové výsledky, že o konečnom  poradí rozhoduje vzájomný zápas alebo pri viacerých družstvách tabuľka vzájomných zápasov. Je teda veľký dôvod pouvažovať nad tým, aby sa celkové poradie týchto majstrovstiev pre dve školy menilo, pretože platné pravidlá by sa len tak obchádzať nemali.

Tribečskú reprezentoval tento kolektív hádzanárov: Tomáš Krošlák, Peter Bačik (obaja 6. C), Dávid Žikavský 8. A, František Varinský 8. B, Andrej Krajčík, Lukáš Gábel (obaja 9. A), Samuel Vystavil, Tomáš Zdychavský, Jakub Chrkavý (všetci 9. B), Šimon Bilec 9. C, Jakub Daňo, Kristián Kyčerka a Jakub Mikuláš (všetci 9. D).

Mgr. Gejza Sitkey