Celoštátne kolo biologickej olympiády v Košiciach
Po príchode čakalo žiakov oficiálne otvorenie a privítanie v slávnostnej sále Rektorátu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika, neskôr presun do Inštitútu vzdelávania veterinárnych lekárov, kde si žiaci nainštalovali projekty.

Na druhý deň prebiehala samotná súťaž, počas ktorej žiaci prezentovali svoje projekty. Naša Simonka išla ako predposledná, ale nedala sa pred ostatnými so svojím projektom Obsah kyseliny L askorbovej v tele človeka zahanbiť. Dokázala veľmi dobre odpovedať aj na otázky poroty. Jednotlivé práce boli na vynikajúcej úrovni.

Po náročnom dni sa žiaci zúčastnili prehliadky nášho druhého najväčšieho mesta so sprievodkyňou. Mali možnosť vidieť najznámejšie pamiatky mesta: Chrám svätej Alžbety, Prírodovedecké múzeum či Spievajúcu fontánu.

V nedeľu bolo vyhlásenie výsledkov všetkých kategórií. V kategóriách A a B súťažili študenti stredných škôl, v kategórii C žiaci ôsmych a deviatych ročníkov základných škôl, kde tento rok bolo šestnásť súťažiacich. Simonka sa umiestnila na výbornom siedmom mieste, za čo jej úprimne blahoželáme.

Odovzdávania cien sa zúčastnil aj bývalý víťaz celoštátneho kola Biologickej olympiády (1978), prodekan Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, ktorý v mene dekana fakulty daroval všetkým zúčastneným netradičný darček prijatie na štúdium Prírodovedeckej fakulty v Košiciach. A to už stojí za to, keď viete, že ste prijatý na vysokú školu ešte počas štúdia na základnej škole.

Mgr. S. Schmizingová