Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany
Súťaž je určená pre 4-členné zmiešané družstvá žiakov základných škôl a 8-ročných gymnázií do kvarty vrátane (2 chlapci a dve dievčatá). Má charakter športovej, vedomostnej a zručnostnej súťaže, súťaží sa na trati s dĺžkou do 2 km. Súťažiaci plnia úlohy na 6-tich stanovištiach: 1. písomný test (civilná ochrana, zdravotnícka príprava, dopravná výchova, ochrana pred požiarmi), 2. civilná ochrana, 3. pohyb a pobyt v prírode, 4. zdravotnícka príprava, 5. hasenie malých požiarov, 6. streľba zo vzduchovky.

V Topoľčanoch sa súťaž konala v Parku športovcov 3. mája 2017.   Našu školu reprezentovali dve družstvá. Prvé družstvo pozostávalo zo žiačok a žiakov: Aneta Kondrlová, Anetta Martišková, Šimon Peter, Peter Krajčík. V druhom družstve súťažili: Sabína Martišková, Kristína Julényová, Rafael Topič a Dominik Kubina. Napriek tomu, že žiaci obsadili desiate a dvanáste miesto, sú radi za skúsenosť, ktorá im dáva priestor na zlepšenie sa.

Mgr. Adriana Gočová