Škola v prírode – Čičmany
Počas pobytu sa venovali športovým aktivitám, turistike, pozorovaniu prírody, spoznávaniu rastlín, živočíchov i tancovaniu. Navštívili aj Radenov dom, ktorý je múzeom aj uchovávateľom miestnych pokladov a zvykov. Žiaci sa dozvedeli, ako žili a bývali naši predkovia, ako sa obliekali, ako vznikali maľované drevené domy.

Cestou domov sa zastavili vo Valaskej Belej, kde je zriadená starodávna remeselná dielnička majstra sklára. So zatajeným dychom si prezreli prehliadku starodávnej remeselnej dielničky majstra sklára priamo pri výrobe umeleckých kúskov zo skla ako aj prehliadku drevených foriem a náradia, starých kovových nástrojov a pomôcok používaných pri tvarovaní a zdobení skla, ukážky ručne fúkaného a hutne zdobeného skla.

Mgr. Z. Lukáčová