Bez ťaháka o...
Žiaci boli preverení z vedomostí o Európe, EÚ, o Slovensku, o nitrianskom regióne a tiež o meste Topoľčany. Cieľom tejto súťaže je podpora vzdelávania mladých ľudí a podnietenie záujmu žiakov ZŠ o aktuálne témy. Súťaž integruje poznatky z jednotlivých vyučovacích predmetov a zároveň ich rozširuje. Obohacuje obsah a rozsah regionálnej výchovy, nadväzuje na prvky vlasteneckej výchovy. Našu školu v súťaži reprezentovalo 3-členné družstvo žiakov 8. ročníka – Šimon Vlčko, Martina Tomanová a Veronika Országhová, všetci z 8.B triedy.

Súťažili v 6 súťažných kolách, kde mohli preukázať svoje vedomosti o svete, ktorý nás obklopuje, o Európe, Slovensku, nitrianskom regióne a meste Topoľčany. Každé kolo bolo časovo limitované – 30 minút.

Naši žiaci sa umiestnili na  peknom  treťom mieste. Celému družstvu blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy!

Ing. Dana Kopencová