Tribečská ako najviac spolupracujúca základná škola s SOŠ drevárskou v Topoľčanoch
Naša škola s touto najlepšou strednou odbornou školou v Nitrianskom kraji spolupracuje, nakoľko značná časť ich študentov pochádza z našej základnej školy.  Taktiež sa každoročne zúčastňujeme podujatí Drevárska doska, Technická olympiáda či Týždeň vedy a techniky.

Tribečská ako najspolupracujúcejšia základná škola s SOŠ drevárskou v Topoľčanoch bola ocenená pamätnou drevárskou doskou. Drevársku dosku 2017 za úspešnú spoluprácu ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch prevzala od riaditeľa SOŠ drevárkej Mgr. Miloša Bobulu riaditeľka našej základnej školy Mgr. Gabriela Herodeková.

Naši deviataci a ôsmaci si z Drevárskych dosiek odniesli nielen veľa informácií, ale i výrobky, ktoré si zhotovili sami.