Florbalistky so siedmym miestom z majstrovstiev kraja
Jej súperi boli florbalové školy, ktoré sa mu dlhodobo venujú. Tribečská prehrala vo všetkých troch zápasoch – so ZŠ Nové Zámky 1 : 3, so ZŠ Komárno 2 : 5 a so ZŠ Kozárovce tiež 2 : 5.

V prvom zápase dokázali Nové Zámky svoju najvyššiu kvalitu a ambície vyhrať tieto majstrovstvá. V zápase s Komárnom po dvoch góloch Daňovej Tribečská vyhrávala 2 : 0, no v ďalších minútach aj po viacerých chybách v obrannej činnosti Komárno tento stav otočilo. Podobne to bolo aj v zápase s Kozárovcami. Tribečská po góle Tvrdíkovej vyhrávala 1 : 0 a góle Daňovej 2 : 1, ale v ďalšom priebehu zápasu sa darilo pridávať góly len Kozárovciam.

Tribečská v tomto školskom roku musela riešiť u dievčat florbalovú výmenu generácie. Viacero dobrých a veľmi dobrých florbalistiek odišlo na stredné školy a dve z nich sa ako pätnásťročné už uplatnili vo florbalovom kolektíve topoľčianskych žien. Napriek tomu florbalistky z Tribečskej dokázali udržať prvé miesto v okrese Topoľčany aj v tomto školskom roku a nepretržite to trvá už sedem rokov, čo sa už podarilo v kolektívnych športoch a ich súťažiach len preselianskym basketbalistkám.

Tribečské florbalistky boli na tomto najvyššom fóre súťaží kraja len nováčikmi a napriek snahe hrali s viacerými pozičnými chybami a nepresnosťami v rozohrávke, čím svojim súperkám dosť pomohli k ich víťazstvám. To sa dá len veľmi ťažko natrénovať, no aj terajší novotvorený reprezentačný kolektív florbalistiek Tribečskej bude aj v budúcom školskom roku veľkým ašpirantom na majstrovský titul okresnej florbalovej súťaže.

Reprezentácia florbalistiek Tribečskej na majstrovstvách Nitrianskeho kraja: Tiffany Katarína Tvrdíková, Aneta Mešinová (obe 7. B), Ema Daňová, Paulíva Oravcová, Sandra Bakičová (všetky 8. B), Kristína Zubčáková, Barbora Heldiová, Sabína Páleníková (všetky 9. A), Veronika Országhová 9. B, Kristína Julényová, Sabína Martišková a Anetta Martišková (všetky 9. C).

Mgr. Gejza Sitkey