Učenie v maskách
Fašiangy  alebo po starom aj mjasopust je obdobie od Troch kráľov až do polnoci pred škaredou – Popolcovou stredou.  Tá tento rok pripadá na 14. februára. Potom nasleduje 40 dňový pôst až do Veľkého piatka. Na rozmedzí zimy a jari sú fašiangy tradične obdobím plesov, karnevalov a fašiangových zábav.

U nás v škole sme si toto obdobie pripomenuli tým, že žiaci, ale i zamestnanci našej školy sa preobliekli do rozmanitých originálnych kostýmov.

Najobľúbenejším dievčenským kostýmom bol bájny jednorožec – unicorn a najobľúbenejším chlapčenským kostýmom boli protagonisti z úspešného fantasy filmu Star Wars. Medzi originálne kostýmy patrili kokteil, chladnička, pilot, pukance či jazdci.

Nálada bola skvelá. I učenie išlo nejako ľahšie. Radi by sme z tejto akcie vytvorili novú školskú tradíciu. Karnevalovú zábavu naši najmenší absolvovali v popoludňajších hodinách v ŠKD.