Okresné kolo dejepisnej olympiády
Našu školu reprezentovali títo žiaci: Šimon Vlčko (9. B), Raffaello Topič (9. C), Alexej Pokus (8. A), Martin Mokoš (8. C), Tomáš Bohuš (7. B), Damián Joščák (7. A), Ondrej Hrončok (6. C) a Tomáš Slávik (6. C).

Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval pre 6. a 7. ročník tému Staroveké Grécko a Alexander Macedónsky a pre 8.a 9.ročník tému Totalitné diktatúry medzi dvoma svetovými vojnami. Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie a aj z daného polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 90 minút. Na celkový priebeh olympiády dohliadala 6-členná porota. Úspešnými riešiteľmi boli tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov z celkových 100.
Umiestnenie našich žiakov:

Kategória F-6. ročník:
Tomáš Slávik (6. C) – 11. miesto
Ondrej Hrončok (6. C) – 12. miesto

Kategória E-7. ročník:
Tomáš Bohuš  (7. B)  – 10. miesto
Damián Joščák (7. A) –12.miesto

Kategória D-8. ročník:
Alexej Pokus (8. A) – 1. miesto
Martin Mokoš (8. C) – 5. miesto

Kategória C-9.ročník:
Šimon Vlčko (9. B) – 9. miesto
Raffaello Topič (9. C) – 21. miesto

Ďakujeme  žiakom za úspešnú reprezentáciu školy a Alexejovi Pokusovi držíme palce  v krajskom kole dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutoční dňa 22. marca 2018 v Leviciach.

Mgr. Andrea Rybanská