ZŠ Tribečská v dejepisnej olympiáde školského roka 2017/2018 treťou najúspešnejšou medzi základnými školami okresu Topoľčany
Dňa 15. februára 2018 sa v priestoroch ZŠ s MŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnila dejepisná olympiáda základných škôl okresu Topoľčany, ktorej sa zúčastnili dve tretiny základných škôl. Je to v podstate aj súťaženie zúčastnených základných škôl v jednotlivých ročníkoch (kategóriách). Na celkové zhodnotenie úspešnosti jednotlivých základných škôl kategórii sa ponúka len jedno najobjektívnejšie hodnotenie v podobe rebríčka posledného hodnoteného miesta v každej kategórii až po prvé miesto. Príkladom môže byť kategória s dvadsiatimi hodnotenými, keď hodnotený na dvadsiatom mieste získava jeden bod a každý vyššie o jeden bod viac až po víťaza kategórie, ktorý získava v tomto počte hodnotení dvadsať bodov. Poradie najúspešnejších základných škôl:

1. ZŠ Bojná 78 bodov
2. ZŠ Hollého Topoľčany 67
3. ZŠ Tribečská Topoľčany 53
4. ZŠ s MŠ Solčany 49
5. ZŠ s MŠ Urmince 37
6. ZŠ Škultétyho Topoľčany 34 bodov

Každá škola mohla do každej kategórie nominovať dvoch súťažiacich. Všetkých osem súťažiacich mali len ZŠ Tribečská a ZŠ Solčany. Viaceré školy mali a majú len symbolické zastúpenie, čo je na každej z nich, no nemusí byť v takýchto súťažiach len kvalitatívna špička, do ktorej sa nemôže dostať každý, no aj táto olympiáda by mala byť o precítení atmosféry a napĺňaní myšlienky skôr o zúčastnení ako len o víťazstve, ktoré sa vždy môže prihodiť len jednému.
Mgr. Gejza Sitkey