Naše žiacke hviezdy zožali na vesmírnych súťažiach úspech
Tekovská hvezdáreň v Leviciach v spolupráci s regionálnym osvetovým strediskom zorganizovali okresné kolo vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach. V 1. kategórii, ktorá bola určená pre žiakov 4.-6. ročníka základných škôl, nás zastupoval Maxim Kopčan z 3.AA. Ukázalo sa, že Maxima oslovil svet astronómie a mal chuť si vyskúšať svoje sily so staršími žiakmi. Dosiahol vynikajúci výsledok a získal 1. miesto.

Vo výstavnej miestnosti Tribečského osvetového strediska na Stummerovej ulici v Topoľčanoch sa konalo vyhlásenie výsledkov celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí. Z tohtoročného už XXXIII. ročníka sme si odniesli čestné uznanie vďaka Lenke Bočekovej, žiačke 2.D.triedy. Jej práca ,,Mimozemská mamička hľadá svoje stratené deti" postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Slovenskej ústrednej hvezdárni v Hurbanove.

Zasadnutie poroty celoslovenského kola je predbežne naplánované na 10. apríla 2018. Potom podľa požiadaviek v astronomických a kultúrnych zariadení sa táto výstava stane putovnou po celom Slovensku. Našim žiakom srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalších kolách jednotlivých súťaží.

Mgr. L. Benková a Mgr. Z. Grauzlová