Lyžiarsky kurz na Orave
Lyžiarske stredisko Orava Snow-Oravská Lesná sa nachádza v Oravských Beskydách na poľsko-slovenskom pomedzí. Bývali sme v hoteli Tyrapol v Oravskej Lesnej. Lyžiarske stredisko Orava Snow je vzdialené od hotela 7 km, preto nás na svah vozili každé ráno autobusom. Obed sme mali zabezpečený v reštaurácii priamo na svahu. Aj keď bolo veľmi chladné počasie, teploty klesli aj pod -10°C, bolo celý týždeň nádherné slnečné počasie.

Lyžovanie sme si všetci užili naplno, pretože podmienky na lyžovanie boli výborné. Areál disponuje dvomi 4-sedačkovými lanovkami. Trate v stredisku sú široké a vhodné na lyžovanie aj pre začínajúcich lyžiarov. Žiaci boli rozdelení do družstiev podľa technickej vyspelosti. Lyžiarsky kurz splnil všetky svoje ciele, k čomu prispeli všetci účastníci svojím zodpovedným prístupom.

Neostáva nám nič iné, len sa už tešiť na budúci rok. Najlepšie snáď atmosféru kurzu vystihujú nasledujúce fotografie...

Mgr. Branislava Lukáčiková