Testovanie 9
Žiaci boli rozdelení do šiestich učební. V prvých piatich učebniach sa testovali bežní žiaci, v šiestej učebni to boli žiaci so zdravotným znevýhodnením. Ako prvý sa písal test z matematiky, ktorý obsahoval 20 úloh, z toho 10 s výberom odpovede a 10 bez možnosti výberu odpovede. Na jeho riešenie mali žiaci 60 minút. Potom nasledoval test zo slovenského jazyka, ktorý obsahoval 25 úloh, všetky s výberom odpovede. Na vypracovanie mali rovnako 60 minút. Na všetkých žiakov dohliadal okrem interného dozoru i dozor externý, ktorý tvorili učitelia z iných základných škôl. Koordinátrom Testovania 9 bol výchovný poradca školy Mgr. Ivan Vőpy, ktorý pripravil všetky potrebné náležitosti k testovaniu a zabezpečil jeho korektný priebeh.

Informácie o výsledkoch Testovania 9-2018 budú zverejnené po vyhodnotení testov v Správe T9-2018 na oficiálnej webovej stránke nucem.sk.