Marcové čítanie
Žiaci si priniesli svoje obľúbené knihy, čítali príbehy na pokračovanie, úryvky z rozprávkových kníh, navštívili školskú a okresnú knižnicu, absolvovali besedu so spisovateľkou. Pani učiteľky si po spoločnom čítaní pripravili pre žiakov rôzne aktivity. Vyrábali spoločné projekty, obaly pre svoju knihu, vytvárali recenzie alebo sa hrali na básnikov a pokúšali vytvoriť svoje prvé literárne diela. Takto sme sa dozvedeli o mnohých zaujímavých a pekných knihách – nielen o tom, čo sa v nich odohráva, ale aj to, od koho ju jej majiteľ dostal, ktorú časť má najradšej.

Nielen marcovým čítaním sa usilujeme o to, aby si žiaci uvedomili svoj vzťah ku knihám, a aby sa oživil, resp. prehĺbil ich vzťah k čítaniu. Pre niekoho je kniha neoddeliteľná súčasť učenia sa, pre iných čas oddychu.

Veríme, že tou správnou inšpiráciou dokážeme vychovať sčítanú generáciu, ktorá bude milovať knihy.

Mgr. Z. Grauzlová