Tribečská zo Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale so siedmym miestom
Pre reprezentantov Tribečskej to boli veľmi smutné majstrovstvá Slovenska. Museli ich odohrať bez svojich dvoch špičkových hráčov, ktorí určite patria v tejto vekovej kategórii medzi najlepších futsalových hráčov Slovenska. Sebastián Kain odišiel koncom marca na športovú futbalovú školu do Trenčína a František Varinský sa týždeň pred týmito majstrovstvami zranil na hádzanárskych majstrovstvách okresu Topoľčany.

Z bojov o medaily sa tento kolektív dostal do pozície zachraňovať na týchto majstrovstvách aspoň jedno víťazstvo o konečné umiestnenie. Tribečská v skupine prehrala so Žiarom nad Hronom 2 : 4, Popradom 0 : 3 a so Sencom 0 : 5. Bez viac ako polovice futsalovej sily tohto kolektívu sa v týchto zápasoch pre Tribečskú viac bodovo urobiť nedalo a družstvo mohlo skončiť len na 4. mieste. Všetci hráči však dostali príležitosť, aby si na týchto majstrovstvách zahrali a celá činnosť mužstva už smerovala len na celkový boj konečné 7. miesto, ktorý sa odohral v stredu. Súperom Tribečskej boli Bánovce nad Bebravou, ktoré skončili v druhej skupine tiež na 4. mieste. Bánovce hrali v utorok veľmi kvalitný futsal, len 0 : 1 prehrali s Martinom ako celkovým víťazom a 0 : 2 s Trebišovom, druhým finalistom. V ich vzájomnom zápase o celkové 7. miesto hráči úspešne dodržali taktiku a veľký výkon podal Adam Mrázik. Tribečská zvíťazila 1 : 0. V poli hrali do úplného vyčerpania Žikavský, Peterský, Kubina a Pašek. Zdalo sa však, že hráči Bánoviec mali z utorka na stredu ešte ťažšiu noc ako hráči Tribečskej. Bolo veľmi príjemné odchádzať z tohto turnaja aspoň s týmto posledným víťazstvom, ktoré len znovu pripomenulo večnú škodu, keby tento kolektív odohral tieto majstrovstvá kompletne. Z veľmi kvalitnej trojice hráčov (Žikavský, Varinský, Kain) mohol ukázať svoje kvality len Žikavský, ktorý strelil všetky turnajové góly Tribečskej.

Reprezentácia Tribečskej
: Radovan Hurych 6. C, Adam Mrázik 8. C, Pavol Peterský, Dávid Žikavský (obaja 9. A), Matúš Dobiaš, Roland Sedláček, Dominik Kubina, Roland Sedláček (všetci 9. B) a Raffaello Topič 9. C.

Mgr. Gejza Sitkey