Divadelný festival
Podujatie malo už svoj 19. ročník a tento rok bolo venované téme Nádej, ktorá je v súčasnosti vysoko aktuálna. V popredí bola i podtéma dobrodružstva, ktorá predstavuje pre nás všetkých spontánnosť a kreativitu v konaní, myslení a rozhodovaní. Žiaci vystúpili s predstaveniami v cudzích jazykoch, najmä v anglickom, ale i nemeckom, španielskom či francúzskom. Počas jedného z troch dní, ktorý sme mali možnosť zažiť na vlastnej koži, nám amatérski herci postupne odhaľovali jedinečné pohľady na tému. Každé z predstavení bolo kreatívne, emotívne, vyjadrovalo odvahu a vtip. Diváci mali možnosť vychutnať si dramatickosť jednotlivých predstavení. Zaujímavé bolo pozorovať, ako naša pani učiteľka Mgr. Juríčková participovala na akcii ako moderátorka, išlo jej to výborne. Festival bol v každom smere nesmierne podnetným a obohacujúcim priestorom, ktorý priniesol stimuly a poskytol nielen možnosti rozvíjania praktických skúseností žiakov s jazykom, ale zároveň prepojenie rôznorodých svetov rozvoja jazykových zručností. Naši žiaci spolu so sprevádzajúcimi pedagógmi boli nadšení. Ďakujeme za zážitky.

PaedDr. Godálová, Mgr. Žáková