Výprava do Trenčína
Následne sme sa presunuli do Matúšovej veže, ktorá je dominantou hradu s unikátnym výhľadom na mesto ale aj veľkú časť Považia. Na dolnom nádvorí hradu nás zaujala Hladomorňa, kedysi hradné väzenie i mučiareň s nástrojmi, z ktorých nám naskakovala husia koža. Našťastie, kata už na hrade dávno niet, a tak tí odvážnejší si mohli vyskúšať aj kladu vo vlastnej réžii. Za zmienku stojí i Delová bašta a Studňa lásky, ktorá neodmysliteľne patrí k hradu ako povesťami opradený symbol lásky Omara a Fatimy.

Navyše sprievodným programom prehliadky bolo divadlo o Matúšovi Čákovi Trenčianskom. Vo vedľajších úlohách účinkovali aj naši žiaci dobrovoľníci a skutočne si to na javisku užívali. Na záver sokoliarske predstavenie s možnosťou pohladkať dravcov len umocnilo naše zážitky. V Piešťanoch sme absolvovali okružnú plavbu vyhliadkovou loďou, na ktorú sa len tak nezabúda. V sprievode lietajúcich čajok a plávajúcich labutí sme zažili dobrodružnú plavbu so scenériou Váhu a Sĺňavy plnej romantických zákutí a okolitej krajiny. Je pochopiteľné, že mnohí sa nechceli ani na breh vrátiť...
Mgr. Martina Žáková