Knižná burza 13. marca 2019
Kniha mala vždy svoju silu už od Gutenbergovej kníhtlače v 15. storočí. Aj keď je marec už dlhší čas "mesiacom knihy", pre mnohých majú knihy celoročnú a aj celoživotnú hodnotu. Majú svoju vôňu, s knihami a hlavne s ich hrdinami pod vankúšom zaspávame. Svojím obrovským záberom prežili a môžeme povedať, že určite prežijú aj "všemocný" internet.

V knihách je obrovský potenciál, hlavne čo sa týka vzdelávania. Sila knihy formuje všeobecný rozhľad, slovnú zásobu, vyjadrovanie sa a komplexnú inteligenciu.

Počas knižnoburzového popoludnia budú prebiehať aj viaceré aktivity, ktoré pripravili pedagógovia našej školy. Bude to čitateľský kútik, rozprávkové aktivity, Komnata Harryho Pottera, výroba záložiek a obalov na knihy, z rozprávky do rozprávky, putovanie rozprávkami, skladanie "matematického" tangramu a ďalšie aktivity. Pripravené budú aj viaceré kvízy - z anglického a nemeckého jazyka, z geografie, o rozprávkach, z dejepisu ako pre deti, tak aj pre rodičov či starých rodičov.

Knižná burza sa uskutoční 13. marca 2019 od 14:00 hod. do 18:00 hod. v telocvični ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Návštevníci si budú môcť za symbolickú cenu kúpiť použité knihy a môžete sa stretnúť aj s takými, o ktorých ani neviete, že existujú a sú pre vás veľmi atraktívne.

Získané finančné prostriedky budú venované karanténnej stanici Topoľčianske packy, pretože ľudskosť by mala smerovať aj k tým, ktorí sú najbližšími spoločníkmi človeka. Všetci návštevníci knižnej burzy ste u nás srdečne vítaní a určite strávite príjemné popoludnie v príjemnom prostredí s príjemnými ľuďmi.

Mgr. Gejza Sitkey