Knižná burza priniesla radosť nielen Topoľčianskym packám

Knižnú burzu otvorila Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy, ktorá ocenila význam tohto podujatia pre žiakov i dospelých, ktorí si mohli medzi ponúkanými knihami nájsť „nový poklad“ do svojej knižnice. Zároveň zdôraznila význam burzy aj v rovine finančnej pomoci karanténnej stanici, ktorej poputoval výťažok z predaja. Srdečne poďakovala všetkým pedagogickým a nepedagogickým pracovníkom školy, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, aby sa smelé plány mohli stať skutočnosťou.

Pani riaditeľka ďalej odovzdala slovo primátorke mesta Topoľčany JUDr. Alexandre Gieciovej, ktorá sa v príhovore vrátila do svojich žiackych čias strávených na našej škole, vyzdvihla tiež aj ušľachtilý cieľ tejto burzy z hľadiska vzdelávania či duševného rozvoja človeka a pomoci tým, krorí to potrebujú. Akcie sa zúčastnil aj viceprimátor Topoľčian, Juraj Želiska, PaedDr. Martina Mazáňová, PhD., vedúca školského odboru MsÚ a Mgr. Tibor Mócik, pracovník tohto odboru a Eva Alakšová, dobrovoľníčka karanténnej stanice z Občianskeho združenia Topoľčianske packy.

V priestoroch školy boli pripravené viac ako dve desiatky rôznych aktivít, v ktorých sa realizovala tvorivá činnosť. Veľkú pozornosť priťahovala Komnata Harryho Pottera, rozprávkové aktivity v školskej knižnici, beseda s pani Evou Alakšovou o topoľčianskej karanténnej stanici. Deti i dospelí si mohli vyrobiť zaujímavé záložky, overiť si svoje vedomosti z histórie, geografie, cudzích jazykov, logické myslenie si otestovali v matematických hrách.

Knižná burza splnila svoj účel – mohli ste stráviť príjemné popoludnie, nájsť nejaký „knižný poklad“ a predovšetkým, karanténna stanica Topoľčianske packy získala od našej školy na svoju prevádzku 1 020 eur a 40 centov, čo bol celkový finančný výťažok z predaja kníh. Knihy, ktoré sa nepredali, pôjdu do knižných búdok po celom meste.

Z celého srdca chceme ešte raz poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu nášho knižného popoludnia. Či už priniesli knihy, zorganizovali sprievodné akcie, priložili „ruku k dielu“ a pomohli pripraviť priestory, zamestnancom, ktorí predávali i žiakom, ktorí boli ich „pravými rukami“.

Dúfame, že príjemná atmosféra z tejto zaujímavej akcie vo vás pretrvá ešte dlho a niekedy v budúcnosti sa budeme môcť tešiť na jej ďalšie pokračovanie.

Mgr. Gejza Sitkey