Úspechy na krajských kolách chemickej olympiády

Dňa 26. 4. 2019 sa naša žiačka Liliana Hallová z 9.B umiestnila na 3. mieste v krajskom kole 55. ročníka chemickej olympiády v kategórii D. Na 1. miesto stratila len 0,5 boda s úspešnosťou 94 %. Liliane k vynikajúcemu umiestneniu srdečne gratulujeme a prajeme jej veľa ďalších študijných úspechov na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda v Nitre.

Dňa 17. 5. 2019 sa ďalší náš žiak Martin Babala z 9.A zúčastnil krajského kola chemickej olympiády v kategórii C. Je to kategória pre žiakov 1. ročníka stredných škôl. Na účasť v krajskom kole bola z jeho strany potrebná dlhodobejšia cieľavedomá príprava a úspešné zvládnutie školského kola. Martin sa skutočne zodpovedne pripravoval a v konkurencii 34 žiakov výlučne z gymnázií nitrianskeho kraja skončil ako najmladší účastník na krásnom 18. mieste ako úspešný riešiteľ. Martinovi tiež srdečne gratulujeme a prajeme mu všetko dobré pri štúdiu na Gymnáziu na Grösslingovej ulici v Bratislave.

Osobne chcem obidvom žiakom poďakovať za podnetný čas strávený počas ich prípravy a teší ma ich vyjadrenie, že chémii a chemickej olympiáde zostanú verní aj na stredných školách.

Ing. Henrieta Knoblochová