Noc na Tribečskej

Večer o 20. hodine sa viac ako sto žiakov  stretlo v telocvični, kde si pod dozorom vedenia školy a učiteľov rozložili podložky, deky a „spacáky“ a netrpezlivo očakávali, kedy to „vypukne“.

Najskôr všetkých privítala pani riaditeľka, ktorá neskôr odovzdala slovo pani primátorke, JUDr. Alexandre Gieciovej, ktorá ako mama a naša bývalá žiačka prišla túto akciu tiež podporiť.

Večer pokračoval veľmi zaujímavo. Strašidelnú atmosféru svojím hudobných vystúpením navodili Tomáš Slávik, Mathias Oravec, Timotej Streďanský a Erik Škreko, ktorí zahrali známe hudobné motívy zo strašidelných filmov.

Žiačky Natália Gieciová a Kristína Beňačková, za výdatnej pomoci svojich spolužiačok, pripravili pre žiakov dobrodružno-strašidelnú hru nočnými chodbami školy. Kým jednotlivé skupiny blúdili a plnili úlohy, ostatní vymýšľali zaujímavé a vtipné básničky o spaní v škole, ktoré si potom navzájom čítali. Tiež si mohli vyskúšať svoj intelekt pri skladaní drevených  hlavolamov, ktoré zaujali žiakov aj učiteľov, pri spoločenských hrách a anglických osemsmerovkách. Po vyhodnotení hry a odmenení víťazov sladkosťami všetci zaliezli pod deky a začala sa filmová časť noci – premietanie strašidelných filmov, ktoré pokračovalo až do skorých ranných hodín. Niektorí mali výdrž a celú noc ani oko nezažmúrili, niektorí si aj pospali. Všetci sa medzi 7. a 8. hodinou ráno unavení, ale spokojní a plní zážitkov, rozišli domov.

Myslím, že táto jedinečná akcia zožala veľký úspech, za čo chceme veľmi pekne poďakovať hlavne pani riaditeľke, Mgr. Anne Krajčíkovej, ktorá prejavila odvahu a dôveru žiakom a túto „prespávačku“ zorganizovala. Uvidíme, či sa z nej stane každoročná tradícia.

Mgr. Martina a Ivan Vopy