Exkurzia – ATLANTIS v Leviciach

Ako vraví ľudová múdrosť „Lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.“ Tohto výroku sa chopili aj žiaci piateho a šiesteho ročníka pri návšteve centra Atlantis. K dispozícii mali množstvo zaujímavých exponátov, ktoré si mohli sami vyskúšať, lámať si nad nimi hlavu alebo sa dozvedieť veľa nových zaujímavostí. Prvou zastávkou bola oblasť fyziky. Nikto nepremeškal možnosť vyskúšať si fungovanie kladky, Newtonovej hojdačky, kyvadla, odstredivej sily, vlastnosti zrkadiel, optiky a i. Následne sa žiaci ocitli v budúcnosti, kde mali možnosť objaviť najnovšie poznatky zo sveta robotiky, identifikovať humanoidy, ktoré sú veľmi podobné ľuďom a nahliadnuť do ich programovania. Odtiaľ sa presunuli do „života v kozme“. Tu si vyskúšali pobyt v kozmickej rakete, obliekli si skafander a porovnali svoje sily s prísnymi pravidlami, ktoré musia absolvovať kozmonauti. Deň bol preplnený novými poznatkami, no aj napriek tomu sa dokázali výborne zabaviť v bublinovej sieni, kde vytvárali rôzne bubliny všelijakých rozmerov a tvarov.

Matematika, logika, fyzika i pohybové zručnosti hrali v dnešný deň hlavnú rolu a žiaci sa mohli vrátiť domov spokojní a plní nových poznatkov.

PhDr. Annamarie Mikulová