Staršie žiačky v malom futbale – Futbal cup v okrese na druhom mieste
01.06.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Aj staršie žiačky Tribečskej dosiahli v tomto školskom roku v okresnom meraní veľmi pekný úspech, keď skončili na druhom mieste. Najskôr vyhrali jednu z troch skupín, ktorú usporiadala táto škola 4. mája 2017. Tribečská zvíťazila s Prašicami 9 : 1 a s Radošinou 10 : 0.
Slávik Slovenska 2017 (krajské kolo)
24.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Okresný úrad v Nitre odbor školstva v spolupráci so ZŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnil dňa 23. mája 2017 v priestoroch Koncertnej siene pod Radnicou v Topoľčanoch krajské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2017. Do tejto súťaže postúpili tí žiaci, ktorí sa umiestnili na 1.mieste v okresnom kole Slávika. Našu školu reprezentoval víťaz I. kategórie Matúš Burian (3. A).
Starší žiaci v malom futbale do okresného finále
22.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 27. apríla 2017 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala jednu zo skupín malého futbalu starších žiakov Futbal cup 2016/2017, ktorej sa zúčastnili štyri základné školy s týmito výsledkami: Tribečská – Hollého 9 : 1, Hollého – Jacovce 8 : 4, Jacovce – Solčany 4 : 2, Tribečská – Hollého 9 : 1, Hollého – Solčany 5 : 4, Tribečská – Jacovce 3 : 0.
Futbalový festival dievčat
22.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

V stredu 10. mája 2017 sa na umelej tráve futbalového štadióna v Topoľčanoch uskutočnil futbalový festival dievčat. Hlavným organizátorom bol Slovenský futbalový zväz v spolupráci s topoľčianskym tímom Girls Football Club. Tejto vydarenej akcie sa zúčastnili štyri základné školy – ZŠ Gogoľova Topoľčany, ZŠ Tribečská Topoľčany, ZŠ sv. Ladislava Topoľčany, ZŠ s MŠ Topoľčany a piatym družstvom boli mladé futbalistky z tímu Girls Football Club Topoľčany.
Mladšie žiačky v malom futbale v okrese na 2. mieste
22.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SŘ spolu s Okresným úradom odbor školstva Nitra a ZŠ s MŠ Preseľany vyhlásili a zorganizovali aj v tomto školskom roku súťaž malého futbalu mladších žiakov Dôvera Školský pohár SFZ, ktoré boli narodené 1. 1. 2004 a mladšie.
Bez ťaháka o...
17.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

V poradí už 10. ročník vedomostnej súťaže družstiev žiakov o putovný pohár primátora mesta Topoľčany "Bez ťaháka o..." zorganizovala ZŠ na Gogoľovej ulici so Spoločným školským úradom v Topoľčanoch. Vo štvrtok 11. mája 2017 sa v učebni hudobnej výchovy stretlo 6 trojčlenných družstiev žiakov 8. ročníka zo štátnych a cirkevných mestských základných škôl.
Kuchár bez čapice
16.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Každoročne sa na Základnej škole J. Hollého v Topoľčanoch koná kreatívna súťaž Kuchár bez čapice. Tento rok prebehol už jej dvanásty ročník.
Súťaž v tvorbe prezentácií
16.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

ZŠ na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch zorganizovala v piatok 12. mája 2017 už 8. ročník súťaže v tvorbe prezentácií v PowerPointe pre žiakov 8. a 9. ročníka mestských ZŠ. Riaditeľom súťaže je každoročne primátor mesta Topoľčany Ing. Peter BALÁŽ.
Deň matiek
16.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Materinská láska je z objektívneho hľadiska obdivuhodný cit, pretože deti sú často hlučné, náladové, neovládateľné, oberajú nás o spánok, ničia nám nervy, kreslia po stenách, stoja nemálo peňazí, v puberte nás privádzajú do šialenstva a zanechávajú na našich postavách a osobnostiach nezmazateľné stopy.
Škola v prírode – Čičmany
16.05.2017 - Mgr. Zuzana Lukáčová

1. až 5. mája 2017 sa vybrali žiaci z 1. A, 2. A, 3. A a 4. A do školy v prírode do lokality, ktorá ich očarila nielen čistou prírodou Strážovských Vrchov, ale aj jedinečným ľudovým folklórom a architektúrou. Miesto, kde tradičné maľované slovenské dreveničky tvoria harmonický celok s okolitou prírodou Rajeckej doliny. Vybrali sa do obce Čičmany.
Hviezdoslavov Kubín (krajské kolo)
11.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Krajské kolo 63. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 10. mája 2017 v Topoľčanoch v Koncertnej sále pod Radnicou. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Krajské kolo biologickej olympiády (kategória E)
08.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Streda 3. mája 2017 bola pre žiaka Martina Babalu zo 7. A náročná. Zúčastnil sa Krajského kola biologickej olympiády v kategórii E.
Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany
08.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany má dlhoročnú tradíciu. V školskom roku 2016/2017 história píše už jej 23. ročník v poradí. Poslaním súťaže je v nadväznosti na prierezové učivo Ochrana života a zdravia naďalej pripravovať žiakov na možné riziká vyplývajúce najmä z pôsobenia následkov mimoriadnych udalostí.
Druhé miesto v okrese v McDonald’s Cup
11.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 26. apríla 2017 sa v areáli ZŠ s MŠ v Kovarciach odohrala skupinová fáza a zároveň finálový turnaj tejto súťaže na úrovni základných škôl okresu Topoľčany. Je to súťaž mladších žiakov na malom ihrisku.
Škola v prírode Čertov
08.05.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

V dňoch 24. – 28. apríla 2017 sa žiaci 4. B, 4. C, 4. D zúčastnili školy v prírode v krásnom horskom prostredí pohoria Javorníky. Päť dní strávili v katastri obce Lazy pod Makytou v rekreačnej časti Čertov.