Okresné kolo dejepisnej olympiády

Našu školu reprezentovali títo žiaci: Peter Švajc (6.C), Tereza Strejčková (6.D), Patrik Štefkeje (7.D), Alexandra Mačeková (7.D), Nina Emilová (8.B), Andrej Sedlár (8.D), Damián Joščák (9.A) a Tomáš Bohuš (9.B).

Žiaci mali vypracovať test, ktorý obsahoval pre 6. a 7. ročník tému: „M.R.Štefánik-politik, vojak a vedec“ a pre 8. a 9. ročník tému : „Česi a Slováci v období prvej svetovej vojny“. Test obsahoval aj otázky z regionálnej histórie, ako aj z daného polročného učiva. Časový limit na vypracovanie testu bol 90 minút. Úspešní riešitelia boli tí žiaci, ktorí získali 60 a viac bodov.

Na celkový priebeh olympiády ako aj na vyhodnotenie, dohliadala 6-členná odborná porota v zložení: Mgr. Oľga Turečeková, Mgr. Marián Bezák, Mgr. Zuzana Jenisová, Mgr. Helena Kopecká, Mgr. Daniela Virdzeková a Mgr. Bohuš Sasko.

Umiestnenie našich žiakov:

Kategória „F“ - 6. ročník:

Peter Švajc
(6.C)          - 1.miesto  (76,5 boda)

Tereza Strejčková (6.D) - 10.miesto (43 bodov)

Kategória „E“ - 7. ročník:

Patrik Štefkeje (7.D)         - 2. miesto (70,5 boda)

Alexandra Mačeková (7.D) - 8.miesto (28,5 boda)

Kategória „D“ - 8. ročník:

Andrej Sedlár (8.D)      - 5. miesto (52,5 boda)

Nina Emilová (8.B)      - 10. miesto (41 bodov)

Kategória „C“ - 9. ročník:

Tomáš Bohuš (9.B)       - 10. miesto (58 bodov)
Damián Joščák (9.A)     - 18. miesto (45 bodov)

Ďakujeme všetkým žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy a Patrikovi Štefkeje držíme palce v krajskom kole DO , ktoré sa uskutoční 24. 3. 2020 v Leviciach.

Mgr. Andrea Rybanská