Žiačky na 5. a žiaci na 6. mieste v kraji v súťaži Floorball SK LIGA

V oboch kategóriách sa hralo v dvoch trojčlenných skupinách. Naše žiačky hrali v skupine A, kde prehrali so ZŠ Nábrežie mládeže Nitra 0 : 14 a so ZŠ SNP Šurany 3 : 4 po samostatných nájazdoch. V tomto druhom zápase to bol pre naše dievčatá prijateľnejší súper, navyše podali lepší výkon, keď dokázali v posledných dvoch minútach vyrovnať z 1 : 3 dvoma gólmi Karin Páleníkovej na 3 : 3. Prvý gól strelila Aneta Mešinová a v nájazdoch bola raz úspešná Tiffany Tvrdíková. Tribečskej citeľne chýbala brankárka Juliana Gajdošová, ktorá bola v tom čase na lyžiarskom výcviku. Naša škola tak skončila v kategórii žiačok na 3.mieste v skupine A. Keďže v skupine B skončila na 3. mieste ZŠ Gogoľova Topoľčany a v okresnom finále ju naša škola porazila, celkové umiestnenie žiačok Tribečskej bolo 5. miesto v Nitrianskom kraji.

V kategórii žiakov hrala naša škola v skupine D najskôr so ZŠ Nábrežie mládeže Nitra, s ktorou prehrala 2 : 3 po samostatných nájazdoch. Bol to vyrovnaný zápas, aj chlapci dokázali vymazať dvojgólové manko v posledných dvoch minútach, keď prehrávali 0 : 2, gólmi Damiána Joščáka a Milana Bileca. V druhom zápase sa prejavila vysoká kvalita žiakov ZŠ G. Bethlena Nové Zámky, ktoré zvíťazili 10 : 0. V kategórii žiakov tak Tribečská obsadila s jedným bodom 3. miesto v skupine, rovnako ako v kategórii žiačok a do ďalších bojov nepostúpila. Celkovo skončila v kraji na 6. mieste, pretože so ZŠ Škultétyho Topoľčany, tretím družstvom skupiny C, v okresnom finále prehrala.

Najmä v súťaži žiakov mal tento turnaj vynikajúcu športovú úroveň, pretože v rámci základných škôl patria tieto kolektívy k slovenskej špičke, no kvalitné zápasy boli aj v kategórii žiačok. ZŠ Tribečská obstála v súťaži Floorball SK LIGA veľmi dobre , keď v okresnom meraní bola najúspešnejšou s 1. miestom žiačok a 2. miestom žiakov. V krajskom meraní bola štvrtou najlepšou školou za dvoma školami z okresu Nitra a jednou okresu Nové Zámky.

Bolo to výborne zorganizované podujatie s početným organizačným štábom na vysokej spoločenskej a hlavne športovej úrovni. Podporovalo ho aj vedenie mesta Topoľčany. Primátorka mesta JUDr. Alexandra Gieciová a viceprimátor Juraj Želiska ho prišli osobne pozdraviť a poďakovať organizátorom i zúčastneným školám.

Reprezentácia Tribečskej:

Žiačky – Karin Mária Páleníková, Linda Filová (obe 8.B), Sofia Královičová (8.C), Adriana Martišková (8.D), Aneta Kondrlová (9.A), Laura Balážová, Miroslava Peťková, Aneta Mešinová, Tiffany Katarína Tvrdíková (všetky 9.B).

Žiaci – Stanislav Podolec (5.B), Simon Maduabum (8.B), Timotej Ševčík, Radovan Hurych (obaja 8.C), Milan Bilec, Adam Furák, Damián Joščák (všetci 9.A), Adam Beňačka, Tomáš Bohuš, Lukáš Budač, Karol Duša (všetci 9.B).

Mgr. Gejza Sitkey