O dramatickom umení s Táňou Pauhofovou

Táňa Pauhofová je skvelá herečka a pozná svet divadelných dosiek, dabingu i televíznych kamier. Pre žiakov bolo toto stretnutie cenným zdrojom informácií a patrične to aj využili.

O jej privítanie sa žiaci postarali po svojom, pripravili pre ňu prednes básne, ktorý jej vyčaril široký úsmev na tvári. Nasledovala prezentácia, obsahujúca základné informácie k téme vyučovacej hodiny – Dramatické umenie. Žiaci sa z nej dozvedeli, kto sa spolupodieľa na tvorbe divadelného, filmového, či rozhlasového diela, aké typy bábok poznáme, kde máme na Slovensku divadlá i to, aké sú dramatické žánre a Táňa tieto informácie dopĺňala svojimi postrehmi a zážitkami. Porozprávala o divadle a jeho fungovaní, o práci herečky v divadle i v televízii a prezradila aj zaujímavosti zo svojho súkromia.

Žiaci si pre ňu pripravili rôzne videá a scénky z čias, kedy nakrúcala seriál Škriatok – mimochodom, ten prišiel k nám spolu s Táňou a opäť na seba upozorňoval .

Táto hodina slovenčiny bola na jednej strane úsmevná a veselá a na druhej strane poučná a hodnotná :)

Ďakujeme, Táňa!!!

Poďakovanie tiež patrí žiakom 6.B, 6.C a 6.D, ktorí sa aktívne zapojili do spolupráce na tvorbe tejto vyučovacej hodiny.

PhDr. Annamarie Mikulová