Máme obdivuhodnú kráľovnú

V tohtoročnom 13. ročníku opäť zvíťazili dve dievčatá a jeden chlapec. Najviac strán v tomto školskom roku prečítala Nina Kacinová – 9 727, čím prekonala všetky doterajšie výsledky predchádzajúcich kráľovien. Je to výnimočný a obdivuhodný čitateľský výkon, ktorý bude veľmi ťažké prekonať. Nina prečítala o 2 889 strán viac ako minuloročná kráľovná. Náš obdiv patrí aj striebornému kráľovi Filipovi Slamkovi, ktorý obhájil minuloročné 2. miesto s počtom prečítaných strán 8 216. Je to druhý najlepší výkon v existencii súťaže. Svoj minuloročný výkon prekonal o 2 010 strán.

1. m. Nina Kacinová 4.D – prečítala 9 727 strán

2. m. Filip Slamka 4.A – prečítal 8 216 strán

3. m. Timea Faltysová 4.D – prečítala 1 443 strán

Aj tento rok víťazov korunovali p. riaditeľka Anna Krajčíková a p. zástupkyne A. Mrižová a M. Majtánová. Spolužiačkam tlieskali a gratulovali žiaci zo 4.D so svojou triednou pani učiteľkou D. Strejčkovou. Novým kráľovnám a kráľovi aj my srdečne gratulujeme a všetkých čitateľov pozývame do nového ročníka tejto súťaže. Počas prázdnin prajeme veľa pekných čitateľských zážitkov.

Vaše knihovníčky