Biela pastelka
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizovala v piatok 18. septembra 2020 celoslovenskú verejnú zbierku na pomoc nevidiacim a slabozrakým občanom. V tento deň v našej škole dve dobrovoľníčky Kristínka a Hanka, žiačky z 8.A triedy, ponúkali za odporúčaný finančný príspevok 1 euro, originálny zbierkový predmet, bielu pastelku alebo spinku v tvare bielej pastelky–ako symbol sveta neviditeľných línií, symbol sveta nevidiacich a prejav ľudskej solidarity a dobrej vôle.
Výnos Bielej pastelky  býva každoročne použitý na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.
Vďaka Vám, žiakom a učiteľom našej školy sa podarilo vyzbierať
sumu 109,30 €.
Veríme, že aj naším pričinením bude život týchto ľudí krajší a plnohodnotnejší.
ĎAKUJEME všetkým, ktorí prispeli!

Mgr. Martina Majtánová