Vložte do krabice kúsok lásky!
Aj tento rok sa pridala aj naša škola, ZŠ Tribečská, a jej prváčikovia. Stačilo naplniť krabicu od topánok maličkosťami, ktoré môžu potešiť babičku, alebo deduška v domove dôchodcov v Topoľčanoch. Veď možno je to pre nich jediný darček, ktorý tento rok dostanú.
   Deti z I. D, spolu so svojimi rodičmi, triednou učiteľkou sa zapojili do tejto aktivity, a tak, naplnili krabice rôznymi dobrotami, vianočnými ozdobami, niečím voňavým, sladkým, dobrou kávou, čajom, kozmetikou, ale aj ručne vyrobenými vianočnými ozdôbkami, kresbami, či pozdravmi. Dokonca sme pridali aj adresu, aby nám mohli starkí odpísať. Už sa na to tešíme.
A keďže odovzdávanie krabíc sa tento rok nemohlo udiať osobne, vybrali sme sa s deťmi na Mestský úrad v Topoľčanoch, kde nás privítala vedúca odboru školstva, kde deti odovzdali krabice, samozrejme za prísnych COVID opatrení v exteriéri, ale aj s veľkým a srdečným vianočným pozdravom pre našich starkých.
Prváčikovia si tento deň užili naplno, urobili niečo milé a srdečné, a možno sa im podaril aj taký prvý malý vianočný zázrak. Prešli sa po čerstvom vzduchu, pozreli si vianočný adventný veniec, nádherný vianočný stromček, Betlehem, ale nezabudli sa posilniť chutným vianočným škoricovým trdelníkom. No hlavným cieľom bola láska a pozornosť k seniorom, a k nim patrili aj tie malé darčeky, ktorým sa určite starkí potešia. Určite je to milé gesto, hlavne v tejto dobe. Ďakujem všetkým, ktorí sa pridali k tejto úžasnej aktivite.

Gabriela Dragulová, triedna učiteľka I.D