Školské kolo dejepisnej olympiády

Žiaci súťažili v štyroch hlavných kategóriách: C - 9. roč., D - 8. roč., E - 7. roč., F - 6. roč.

Testy, ktoré vypracovávali obsahovali učivo:

v 6. a 7. ročníku - téma: Stredovek život na vidieku, v mestách, v kláštoroch a štátoch.

v 8. a 9. ročníku - téma: Významné stredoveké štáty, osobnosti a udalosti v Anglicku, vo Francúzsku, Sv. ríši rímskej a Pápežskom štáte.

Celkovo sa školského kola zúčastnilo 20 žiakov. 9. ročník - 5 žiakov, 8. ročník - 5 žiakov, 7. ročník - 7 žiakov, 6. ročník - 3 žiaci.

Konečné výsledky:

9. ročník - kategória C: 1. miesto - Alexandra Tóthová (9.C), 2. miesto - Ondrej Hrončok (9.C), 3. miesto - Jakub Bohunický (9.C) a Nina Emilová (9.B)

8. ročník - kategória D: 1. miesto - Patrik Štefkeje (8.D), 2. miesto - Samuel Kollár (8.C), 3. miesto - Linda Gregorová a Henrieta Martišková (obe z 8.C)

7. ročník - kategória E: 1. miesto - Lukáš Valaský (7.A), 2. miesto - Peter Švajc (7.C), 3. miesto - Tereza Strejčková (7.C)

6. ročník - kategória F: 1. miesto - Sebastián Košecký (6.C), 2. miesto - Tomáš Malec (6.B), 3. miesto - Sebastián Schmizing (6.B)

Do okresného kola dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutoční 11. februára 2021, postupujú prví dvaja žiaci z každej kategórie. Víťazom blahoželáme a držíme im palce v okresnom kole.

Mgr. Andrea Rybanská