Malí a veľkí čitatelia v I. D

Práve preto sme sa rozhodli urobiť aktivitu v I.D triede Malí a veľkí čitatelia, počas ktorej sa rodičia mohli priblížiť k vyučovaniu online formou, a to čítaním rozprávkových, neobyčajných príbehov pre deti.

Počas celého týždňa sa rodičia zapájali do online čítania počas vyučovania. Bola to úžasná aktivita, prostredníctvom ktorej sa deti preniesli do rozprávkového sveta plného záhad, neskutočných udalostí a hlavne krásnych zážitkov. Rodičia čítali rozprávky a zároveň si zaspomínali na svoje detstvo prostredníctvom príbehov, rozprávok, ktoré sprostredkovali deťom. A verte tomu, že deti ani nedýchali – v ich očkách bolo vidieť radosť, ale aj zvedavosť. S radosťou sa pozerali a počúvali.

Už teraz je vidieť, že v budúcnosti budú deti s knihami veľkí kamaráti. Najviac ma potešilo, že niektorí rodičia navštívili mestskú knižnicu, kde si vypožičali knihy vhodné pre deti, ktoré nám s radosťou a veľkým oduševnením čítali. Aj touto formou sme sa znovu priblížili k čitateľským zručnostiam detí, ktoré by mali byť samozrejmosťou pre ich zdravý vývin. Veď práve v marci – v mesiaci knihy – sme upriamili pozornosť na knihy. Aj týmto spôsobom sme našich prváčikov motivovali ku knihám a k pravidelnému čítaniu. Verím, že sa nám to podarilo a hlavne, že si deti odniesli veľa nových zážitkov.

Ďakujem všetkým rodičom, ktorí sa podujali na túto aktivitu, určite urobili niečo pozitívne nielen pre svoje deti, ale aj ostatných žiakov, veď si to deti zaslúžia. Som hrdá na mojich zlatých rodičov, ktorí sa na to podujali. Ďakujem im veľmi pekne. Už teraz sa teším na ďalšiu novú aktivitku pre naše deti.

G. Dragulová, triedna uč. I.D