Vesmír očami detí

Naša škola sa zapojila do súťaže v dvoch kategóriách.

Druhá kategória je zastúpená 13 prácami žiakov z 1. stupňa. Do výzvy sa zapojili žiaci 2.C a 4.D s vyučujúcou pani uč. D. Šupovou, 2.A s pani uč. Z. Grauzlovou, 2.B s pani uč. D. Strejčkovou, 1.B s p. uč. Z. Mesárošovou a 3.C s pani uč. A. Fábikovou. Reprezentácia tejto kategórie je zastúpená 12 víťaznými prácami zo školského kola.

Tretiu kategóriu reprezentuje 10 prác žiakov z 2. stupňa, pod vedením p. uč. L. Benkovej. Počas on-line vzdelávanie boli do výzvy zaradené dve triedy 5.D a 8.B. U starších žiakov sme prepojili túto tému s umeleckým výtvarným štýlom surrealizmom a M. C. Escherovým dielom, s ktorým sme sa zoznámili počas on-line hodín výtvarnej výchovy. Žiačky K. Bartošová (8.C) a S. Ondrušová (5.B) sa do tejto výzvy zapojili dobrovoľne v rámci svojho voľného času.

Práce budú vystavené v TOS v Topoľčanoch. Následne vyberie okresná porota do celoslovenského kola z každej kategórie po 5 prác a organizátor okresného kola ich doručí so zoznamom zúčastnených škôl do konca apríla 2021 do Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove. Zasadnutie poroty celoslovenského sa bude konať v prvej polovici mája 2021. Výstava víťazných a vybraných prác celoslovenského kola bude inštalovaná v priestoroch Slovenskej ústrednej hvezdárne v Hurbanove a potom podľa požiadaviek v astronomických a kultúrnych zariadeniach na Slovensku.

Mgr. L. Benková