Krajské on-line kolo dejepisnej olympiády

Našu školu reprezentovali títo dvaja žiaci: Lukáš Valaský (7.A) - kategória E (7. ročník) a Patrik Štefkeje (8.D) - kategória D (8. ročník).

Test tentoraz neobsahoval otázky z regionálnej histórie (celý Nitriansky kraj), obsahoval iba monotematickú časť a príslušné 3/4 ročné učivo z daného ročníka. Časový limit na vypracovanie bol 60 minút. Monotematická časť - maximálny počet bodov 50. Príslušné učivo daného ročníka - maximálny počet bodov 40.

Úspešným riešiteľom KK DO sa stáva súťažiaci, ktorý dosiahne minimálne 60 % (t. j. 54 bodov) z maximálneho počtu bodov 90.

Umiestnenie našich žiakov: Kategória E (7. ročník): Lukáš Valaský - 6. miesto (81,8 b.) - úspešný riešiteľ a Kategória D (8. ročník): Patrik Štefkeje - 14. miesto (58,9 b.) - úspešný riešiteľ.

Obom žiakom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Andrea Rybanská