Ekotopfilm – Envirofilm 2021

Tento rok bol festival zameraný na klimatické problémy, vymieranie hmyzu, problematiku moderných inteligentných miest v kontraste s divokou slovenskou prírodou, do ktorej stále viac zasahuje človek.

Filmový program bol doplnený pútavou ekovýchovou. Vďaka zaujímavému spracovaniu obsahu festivalu sa naši žiaci naučili, čo je to uhlíková stopa, ako si ju vypočítať a spolu s raperom Kalim odpovedali v špeciálnom interaktívnom kvíze na vedomostné otázky, týkajúce sa témy foodwaste – plytvania potravinami.

Junior festival pútavou formou deti inšpiruje a nabáda k zodpovednejšiemu správaniu, ako aj k lepšiemu vzťahu k životnému prostrediu. Krátke dokumentárne filmy o prírode a ekológii žiakom umožnili nahliadnuť do súčasnej situácie a momentálneho stavu životného prostredia. Veľký úspech mal raper Kali, taktiež youtuber Zlý Zajo a virtuálna sprievodkyňa z Energolandu Mochovce Gaia. V spoločnom dialógu s odborníkom zo Slovenských elektrární žiakom vysvetlili, čo je to globálne otepľovanie, ako súvisí nákup oblečenia s uhlíkovou stopou a ako sa dá znižovať či vypočítať.

Našim žiakom ako i učiteľom sa krátke poučné filmy veľmi páčili, aj sa zabavili, aj sa niečo nové dozvedeli a hlavne sa zamysleli nad možnosťami, ktoré majú vzhľadom na ochranu životného prostredia a ochranu našej planéty Zem.