Úspech našej školskej knižnice
Pätnásty ročník konferencie už tradične otvorila Mgr. Rozália Cenigová, ústredná metodička pre školské knižnice. Pani Cenigová privítala všetkých pozvaných a úvod konferencie patril jej príspevku, v ktorom analyzovala stav školských knižníc za rok 2020 a projekty, ktoré sa zrealizovali na podporu čítania v roku 2020.
Nasledovalo vyhlásenie úspešných škôl, ktorých školské knižnice získali umiestnenie v projekte „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“. Toto podujatie sa každoročne realizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc, v minulom školskom roku sa oslavovalo 26. októbra 2020. Víťazov celoslovenského projektu slávnostne ocenila pani Svetlana Síthová, štátna tajomníčka MŠVVaŠ. Naša škola sa umiestnila na 7. mieste z niekoľkých desiatok zapojených škôl. Slová uznania a vďaky si za našu školu vypočuli Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy a Mgr. Drahomíra Šupová, školská knihovníčka.
Pokračovaním konferencie boli prezentácie:
“České děti jako čtenáři v době pandemie COVID-19  - Vít Richter, Národní knihovna České republiky, Praha,
„Seděli jsme a poslouchali jako pěny“ (učitel coby čtenářský socializátor)  - Jiří Trávniček, Ústav pro českou literaturu AV ČR, Brno
Motivácia žiakov k čítaniu - Silvia Hlavačková, Základná škola, Nesvady
Náměty na čtenářské aktivity v rámci česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy - Lenka Vernerová, Základní škola a mateřská škola, Krušovice,
Inšpiratívne čitateľské aktivity školskej knižnice v spolupráci so záujmovým útvarom Školská knižnica - Ivana Pionteková, Základná škola s materskou školou, Olešná
Otvor knihu a vstúp do iného sveta - Katarína Hrošovská, Základná škola, Lok
Rozvíjanie čitateľskej gramotnosti u žiakov so zdravotným znevýhodnením v špeciálnej škole - Eva Kováčiková, Spojená škola internátna, Bytča
Medzinárodná konferencia mala veľký úspech. Naše srdečné poďakovanie patrí predovšetkým Mgr. Rozálii Cenigovej za pozvanie na konferenciu, za skvelú spoluprácu a pomoc školským knižniciam. Ďakujeme našej pani riaditeľke za úžasnú podporu školskej knižnice a našim školským knihovníčkam za vynikajúcu prácu.

Mgr. Alexandra Mrižová