Šaliansky Maťko (školské kolo)
Otvorenie školského kola súťaže Šalianskeho Maťka prebiehalo na druhom stupni online formou. Prostredníctvom úžasných textov, ktoré po generácie sprevádzali naše staré matere a starých otcov, sme aj my mali možnosť sa aspoň na krátky čas preniesť do sveta čertov, bosoriek a strašidiel. Výkony súťažiacich na druhom stupni hodnotila odborná porota v zložení Mgr. Rastislava Macková, Mgr. Katarína Šlosárová, Mgr. Tomáš Kováčik a Mgr. Andrea Rybanská.

Na prvom stupni hodnotili žiakov pani učiteľky: Mgr. Janka Rumanová, Mgr. Ľubica Bučeková, Mgr. Jarmila Hainová, Mgr. Zuzana Grauzlová, Mgr. Gabriela Dragulová. Súťaž prebiehala  v pondelok 17. januára prezenčne. A ako sa našim recitátorom darilo? Umiestnili sa takto:

1. kategória

1. miesto – Zara Trenčanská, III. A (M. Srnková – O Alžbete Báthoryovej)
1. miesto – Vanesa Michaličková, III. C
2. miesto – Tobias Sák II. D
3. miesto –

2. kategória
1. Stela Štilcová, V. C (R. Matúšková – Čabradské bosorky)
2. Emma Rosová, V. A 3. Sabína Bošanská, IV.D

3. kategória
1. Adrián Mihalík, VI. D (M. Ďuričková – Zbojnícka dedina)
2. Juraj Ferenčík, VII. A
2. Martin Blanárik, VI. C
3. –

Všetkým recitátorom ďakujeme za umelecký zážitok a víťazom držíme palce v okresnom kole, ktoré sa uskutoční vo februári 2022.

Porota ŠM