Stretnutie pri šachovnici
Celkovo súťažilo 40 žiakov. Našu školu reprezentovali: Marcel Babala, 4. A; Samuel Bobák, 4. C; Jakub Šlosár, 4. D; Alexander Bobák, 6. A; Peter Tarina, 6. C; Sebastián Košecký, 7. C; Dominik Košťál, 8. A; Tereza Matušíková, 8. A; Liliana Stanková, 8. A; Lukáš Valaský, 8. A; Samuel Seleš, 8. B a Adam Ducký, 8. C.
Turnaj otvorila pani primátorka JUDr. Alexandra Gieciová, ktorá zároveň osobne odovzdala diplomy víťazom z roku 2020. Hralo sa švajčiarskym systémom na 7 kôl, tempom 2x15 minút na partiu. V prvom kole boli spoluhráči vylosovaní náhodne, vo všetkých ostatných už súperili podľa počtu získaných bodov tak, aby proti sebe bojovali seberovní súperi. Žiaci sa do hry zapájali s nadšením, každý sa snažil získať čo najviac bodov. Ocenení sladkou odmenou boli všetci, diplomy získali prví traja s najvyšším počtom bodov zo žiakov I. stupňa a rovnako prví traja s najvyšším počtom bodov zo žiakov II. stupňa. Potešilo nás 2. miesto Samuela Seleša z 8. B a 3. miesto Adama Duckého z 8. C.
Srdečne gratulujeme!

Ing. Henrieta Knoblochová