Hľadanie strateného pokladu Nitrianskeho hradu - školský výlet
Nájsť poklad nie je jednoduchá vec. Počas pátrania deti čakali rôzne úlohy. Pre toho, kto pozorne počúval sprievodcu, nebola žiadna úloha veľkým problémom. Každý žiak dostal pomôcku – ilustrovanú brožúrku s úlohami a užitočnými informáciami, ktoré mu pomohli poklad nájsť. Počas prehliadky žiakov sa zábavnou formou naučili veľa o histórii (Veľkej Morave a jej panovníkoch), umení (najznámejších architektonických slohoch) a kultúre (živote a diele sv. Konštantína – Cyrila a Metoda, hlaholike).

Z vyhliadkového priestoru hradu bolo vidieť vrch Zobor s televíznu vežou, týčiaci sa nad Nitrou alebo románsky kostolík v Dražovciach.
Odmenou za pozornosť žiakov a vyriešenie úloh bolo nájdenie pokladu.

Mgr. Z. Grauzlová