Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023
V tento slávnostný deň nás svojou návštevou a povzbudivým príhovorom poctila pani primátorka mesta JUDr. Alexandra Gieciová, ktorá si nenechala újsť príležitosť pozdraviť našich milých prváčikov v ich krásne vyzdobených triedach. Naše „Sovičky“, „Lienočky“ a „Mimoni“ sa veľmi tešili z darčekov, ktoré od vedenia mesta Topoľčany dostali. Ďakujeme predstaviteľom mesta Topoľčany, že nám pomáhajú starať sa o bezproblémový chod školy, školskej jedálne a školského klubu detí.

Dva mesiace prázdnin a zaslúženého oddychu sú nenávratne preč a pred nami je ďalší desaťmesačný maratón. Čaká nás veľa práce, povinnosti, nové výzvy, ale určite aj veľa zábavy, nové skúsenosti a veľa radosti. Pred Vami, žiaci, je 186 dní školských povinností. Možno nie každý deň dopadne podľa Vašich predstáv, úspechy budú striedať sklamania, ale každodennou snahou budete nadobúdať aj odvahu všetko vyriešiť. Chcem Vás poprosiť, aby sa tento školský rok niesol v ľudskosti. Študijné výsledky nie sú všetko, najdôležitejšie je to, aký ste človek. Usmejte sa na niekoho, kto má zlý deň, podajte pomocnú ruku, zabudnite v škole na telefón, radosti a starosti školského života prežívajte s kamarátmi naživo, nie na sociálnych sieťach.

Naša škola má vynikajúcich zamestnancov, obetavých, tvorivých, ochotných pracovať aj nad rámec povinností. Ja im za to zo srdca ďakujem a prajem vnímavých žiakov, vďačných rodičov, tvorivé pracovné prostredie a spoločenské uznanie, ktoré si zaslúžia.

Na záver by som rada poďakovala všetkým rodičom, ktorí vkladajú dôveru do našich rúk. Ďakujem za trpezlivosť, ochotu spolupracovať a pomáhať škole. Verím, že naša spolupráca bude prebiehať na korektnej úrovni aj v tomto školskom roku a že škola splní Vaše očakávania.

Všetkým, ktorých sa naša škola týka, prajem pohodový, šťastný školský rok 2022/2023, v ktorom sa Vám splnia Vaše predsavzatia, sny a plány!

S úctou

Mgr. Anna Krajčíková